Powrót Kategoria: Komentarz 2019-02-15 18:34:00 MF
Drukuj Zapisz notatkę

OT Logistics dalej odkłada refinansowanie długów

Tuż po zamknięciu i ogłoszeniu wyników jednego zgromadzenia obligatariuszy wartych 100 mln zł papierów serii D OT Logistics zwołuje kolejne zgromadzenie. Spółka będzie chciała na nim przesunąć termin zamknięcia refinansującej emisji papierów dłużnych serii H z 28 lutego do 21 marca. Równocześnie obligatariusze mają głosować też w sprawie przełożenia terminu wykupu obligacji z 15 lutego 2021 r. do 21 marca 2021 r.

 

Nowa oferta obligacji serii H warta ma być co najmniej 100 mln zł, a obecni obligatariusze mają w niej objąć minimum 50 mln zł. Najpewniej chodzi o dwa OFE, posiadające właśnie 50 mln zł w obligacjach serii D, których głosami przechodzą wszystkie dotychczasowe zmiany warunków emisji, począwszy od przełożenia terminu wykupu o dwa lata (pierwotnie papiery serii D wygasały w listopadzie ub.r.), po niekończące się zmiany terminów zamknięcia nowej emisji. Dość wspomnieć, że zwołane na 28 lutego zgromadzenie obligatariuszy papierów serii D będzie już dziewiątym na przestrzeni czterech miesięcy.

 

Tymczasem w piątek (dziś) mija – po raz kolejny przesunięty – termin spłaty kredytów bankowych oraz termin wykupu nienotowanych na Catalyst obligacji serii G o wartości 17,9 mln zł. Przesunięcie terminu emisji refinansującej wskazuje, że i spłatę tego zadłużenia spółka prawdopodobnie próbuje ponownie odroczyć.

 

Na Catalyst notowane są dwie z trzech serii obligacji OT Logistics. Notowania papierów serii D (OTS1120, d. OTS1118) pozostają zawieszone. Seria F (OTS0220) wyceniana była natomiast w ostatniej transakcji na 70 proc. nominału.

 

żródło: obligacje.pl